O foliach

FOLIA SZRONIONA

Folia okienna nazywana potocznie folią mleczną, matową lub szronioną to półtransparentny materiał, który wyglądem przypomina tzw. mrożone lub piaskowane szkło. Tworzywo jest cienkie, więc idealnie przylega do wyklejanej powierzchni. Folia ma właściwości osłaniające i jednocześnie przepuszcza światło, dzięki czemu wnętrze pozostaje jasne i słoneczne.

"Szronionki" przeznaczone są do montażu na powierzchniach szklanych, pleksi i plastikowych. Idealnie sprawdzą się na oknach, szklanych drzwiach, ścianach lub kabinach prysznicowych.  Materiał stwarza wiele możliwości dekoracyjnych. Można na nim drukować lub wycinać wzory. Często jest stosowany w tzw. formie czystej czyli bez użycia wyżej wymienionych technik. Folia jest mocna, ale nie ma problemu z jej demontażem, gdy wzór się znudzi.  

Drukujemy zawsze z niewielkim zapasem, aby materiał idealnie dopasował się do powierzchni. Nadmiar usuwamy zwykłym nożykiem do papieru. 

 

FOLIA WITRAŻOWA

Folia witrażowa daje efekt podobny do barwionego szkła. Jest transparentna, co oznacza, że nie wysłania dokładnie wszystkiego, co dzieje się za przeszkloną powierzchnią. jej efekt - w przeciwieństwie do klasycznej folii szronionej - nie polega na zasłonięciu, ale na nadaniu koloru. Stąd nie polecamy tej folii na okna łazienkowe lub kuchenne do mieszkań na parterze.

Świetnie nadaje się na wszystkie powierzchnie nasłonecznione, gdyż promienie słońca sprawiają, że do pomieszczenia wdziera się łuna kolorowego światła, nadając mu niesamowity klimat. Dlatego folia ta jest idealna do biur - na wielkie okna lub na przeszklone sale konferencyjne. Do domu - na okna werandy lub balkonowe, a a także świetnie się sprawdzi na kabinach prysznicowych. Efekt Wow! gwarantowany.

Folia dostępna jest w kilkunastu kolorach. Posiada zwiększoną odporność na promienie UV (nasłonecznione powierzchnie). Jest także odporna na większość olei, smarów, słabych kwasów i soli. Można ją delikatnie czyścić szmatką. 

 

 

Istnieje możliwość zamówienia folii pod wymiar. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny 22 412 50 95 lub mailowy zapytaj@folianaokna.pl.

Na specjalne życzenie klienta przygotujemy wizualizację wyklejanej powierzchni. Wystarczy podesłać zdjęcie okna, drzwi lub kabiny prysznicowej. Nasi graficy dostosują wzór do Państwa preferencji. Usługa jest bezpłatna. 

google-site-verification: google5d0d76af801a078b.html